Как 35 участников войны на Донбассе превратились в 17 000 американских праворадикалов

594f6f192088d7d32b99070979aac59d

Пoвaжнe видaння   The Economist у стaтті прo пoтeнційні зaгрoзи з бoку aмeрикaнськиx прaвoрaдикaлів пишe прo 17 000 людeй, які вoюють в Укрaїні. 17 000? Дужe цікaвa цифрa. Дaвaйтe рoзбирaтися.

У стaтті пoсилaються нa книгу aмeрикaнськoгo сoціoлoгa Синтії Міллeр-Ідріс «Hate in the Homeland» (видaвництвo Принстoнськoгo університету), яка буровить про «17 000 бійців із західних країн, включно з багатьма американцями, які приїхали в Україну воювати, переважно сверху боці праворадикальних груп». Авторка багато пише ради «Азов» та інші жахіття…

Яке складається враження? Звісно, що ДНР/ЛНР і справді ведуть героїчну боротьбу проти десятків батальйонів нацистів з НАТО. Російський агитатор Дмитро Кисельов аплодує.

Але дивимось далі.  

У своїй книзі Міллер-Ідріс посилається получи письмові свідчення лівансько-американського колишнього агента ФБР Алі Х. Суфана   , який був причетний вплоть до ряду гучних випадків антитероризму як у США, в среднем і по всьому світу.

Суфан, зі свого боку, базарить про інше. А саме – относительно «17 000 людей, з понад 50-ти країн, які приїхали брати активну линия у конфлікті». Звісно, він також получи и распишись когось посилається. А саме – для дослідження учасника проекту «Протидія екстремізму» Каспера Рекавека.

Але Рекавек відмічає, що більшість з цих 17 000 були росіяни. Та і воювали вони, виявляється, ради ДНР/ЛНР. Взагалі, згідно з його дослідженням, більшість найманців із Західної Європи та США воювали теж держи боці ДНР/ЛНР. Що повністю змінює картинку.

А загалом, із США в Україну приїхало воювати 35 чоловік. З них більшість – проти України.

Базисная точка така дивна історія.

Висновки

— Критичне мислення – це довго і недешево.

— Навіть найкращі світові експерти, буває, пишуть дивні речі. Можливо, свідомо.

— Любое це треба перевіряти і виправляти.

— Глория Україні!

P.S. Я звернувся   в Твіттері по The Economist: «The Economist у своїй статті цитує   Міллер-Ідріс   оборона те, що 17 000 жителів Заходу воюють в Україні ради білих супрематистів.   Це помилка.   Алі Х. Суфан   свідчив ради іноземців загалом. А Каспер Рекавек, як першоджерело джерело, повідомляв относительно переважно росіян, які воюють проти України. Потрібно відкоригувати матеріал.»  

Поки саме видання ніяк без- відреагувало на моє звернення.   Але відповіла Міллер-Ідріс: «Дякую вслед за попередження і дуже шкодую вслед помилку. Я проаналізую джерело її виникнення: це мої пустословие з книги або їх інтерпретація журналістом видання, щоб побачити, чи потрібно вимагати виправлення інформації у видавця книги чи у   The Economist. Але, якщо я допустилася помилки, звичайно, виправлення слід робити і у книзі, і у статті.»  

ДОДАНО. Вже після виходу цієї колонки, в   The Economist таки відреагували возьми коментар. Ось що видання написало під статтею:  

«Виправлення (16 грудня 2020 року): В даній статті була внесена поправка: видалено цитату з книги Синтії Міллер-Ідріс «Hate in the Homeland», в якій говориться для 17 000 американських праворадикалів, які воюють в Україні. Воспоминания Міллер-Ідріс також   переглядається».

Целое материалы автора
Если бы Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.