Яким Perseverance побачив і почув Марс

Aмeрикaнський висoкoтexнoлoгічний мaрсoxід шукaє сліди життя в крaтeрі Eзeрo, дe кoлись прoтікaлa річкa.

Мaрсoxід Perseverance, який пeрeбувaє в крaтeрі Eзeрo нa пoвeрxні Мaрсa, пoчaв нaдсилaти якісні фoтoгрaфії плaнeти. Oснoвнoю місією aпaрaту є пoшук слідів мaрсіaнськoгo життя, якa, як ввaжaють вчeні, існувaлa в дaлeкій дaвнині. 

Нaвaжтeся нa вeликі речі

Апарат NASA зробив посадку для Марсі в ніч в 19 лютого. Спуск ровера тривала близько семи хвилин в автоматичному режимі. Вчені вважають, що в кратері Езеро возьми Марсі могли зберегтися сліди життя, оскільки в ньому знайшли колишню дельту річки, що впадала в водоем.

Озеро Езеро / NASA

Сьогодні навколишнє середовище получи Марсі вороже всьому живому. Позже занадто холодно, щоб многословие могла залишатися сверху поверхні планети в рідкому стані. Розріджена условия пропускає занадто багато сонячної радіації, здатної повністю стерилізувати верхній зонд грунту.

Але где-то було не завжди. Близько 3,5 мільярда років тому сверху Марсі текли потоки води. Вона проклала канали та накопичувалася в дні кратерів. Більш щільна фон, насичена двоокисом вуглецю (CO2), повинна була затримувати більшу частину шкідливого випромінювання.

Perseverance если обстежувати дно пересохлого озера, бурити скалисті породи і витягувати звідти зразки розміром зі шкільний ломоть крейди. Після цього марсохід акуратно упакує їх у контейнери, які залишаться лежати в поверхні планети. Більш докладно для унікальну місію — в матеріалі Perseverance шукає життя бери Марсі.

3 березня NASA опублікувало нові фотографії, зроблені марсоходом. Нові зображення були зроблені Perseverance из-за допомогою бортових правої і лівої навігаційних камер Navcam. Вони розташовані високо бери щоглі марсохода і допомагають йому присутствие переміщенні.

Частина знімків є чорно-білими, деякі фотографії — в кольорі. Возьми зображеннях можна побачити поверхню Марса, а також собственной персоной апарат.

Крім того, NASA опублікувало аудіозапис зі звуками з поверхні Марса, яку зробив ровер Perseverance після насаждения на планету.

"Дізнайтеся, чому нате Червоній планеті інше звучання, і послухайте перші дневник місії", — йдеться в повідомленні місії в мікроблозі Twitter.

Возьми записі чути тріск і сильний перегуд, ймовірно, від поривів вітру.

NASA · Sounds From Mars: Filters Out Rover Self-Noise

Нещодавно ентузіасти космосу змогли розгадати послання, зашифроване у візерунку купола парашута, який допоміг марсоходу сісти нате Марс. Це виявилася сотрясение воздуха "Наважтеся нате великі речі" (Dare mighty things) і координати Лабораторії реактивного руху NASA: 34° 11'58"N 118° 10'31" W.

Візерунок возьми парашуті — не єдина незвичайна подробность Perseverance. Він привіз нате Марс три мікрочіпи з іменами майже 11 мільйонів людей.

Дальше також є міні-пам'ятник лікарям, які борються з пандемією коронавірусу, византин з адресою Шерлока Холмса, малый фрагмент марсіанського метеорита Sayh al Uhaymir 008, що використовується к калібрування одного з приладів, а також табличка, возьми якій зображені всі марсоходи NASA, відправлені держи планету.

Зараз в інтернеті боевито обговорюють, що возьми Perseverance, який є найбільш потужним з технологічної точки зору марсоходом, використовується злегка модифікований процесор PowerPC 750. Деловито аналогічний стояв в iMac G3, який Apple представила в 1998 році.

Насправді, насчет використання PowerPC 750 в новому марсоході було відомо давнёхонько, але активно ради це заговорили в березні.

PowerPC 750 був одноядерним процесором з тактовою частотою 233 МГц. Однак він став першим процесором, який використовував динамічне пророцтво переходів. Такий прорицание використовується в сучасних процесорах і системах-возьми-чіпах. Але це безлюдный (=малолюдный) робить PowerPC 750 швидким і сучасним процесором.

Однак відповідь возьми запитання, чому саме PowerPC 750, досить простий: у нього є спеціальна версія, яка верно працюватиме в марсіанських умовах. Її особливість полягає в захисті від радіації рівня від 200 тисяч давно одного мільйона -радехонек). Також процесор може працювати около температурі від 55 градусів морозу впредь до 125 градусів тепла.

Ця спеціальна версія називається RAD750. Її виробляє британська компанія BAE Systems. Стартова ціна такого процесора становить 200 тисяч доларів.

Відзначимо, що 4 березня китайський автоматичний апарат Tianwen-1 надіслав свої перші фотографії Марса, які були зроблені з орбіти Червоної планети.

Двое чорно-білих зображення були зроблені камерою з високою роздільною здатністю, коль зонд перебував получай висоті від 330 раньше 350 кілометрів по-над поверхнею Марса. Для знімках чітко очевидно кратери, гірські хребти і дюни четвертої від Сонця планети.

Кольорове фотоснимок було зроблено следовать допомогою іншої камери і показує північний точка Марса.

Мета місії є підготовка поперед посадки в травні разве червні марсохід получи и распишись рівнину Утопія. Якщо ровер запрацює, в таком случае він стане шостим в історії людства і першим китайським працюючим марсоходом.