Як купувати товари на електронних торгах
Електронні торги – зручний сервіс, яким можна користуватися, не виходячи з офісу. Його комфортність і вигідність вже оцінило безліч організацій і приватних підприємців. Розберемося, як купувати товари на електронних торгах.
Принцип роботи
Будь-яка торгівля – це наявність як мінімум двох зацікавлених сторін: продавця і покупця. В електронних торгах вони також обов’язково присутні, але існує головне – місце, де вони можуть перетнутися і подивитися, наскільки вигідні їм пропозиції один одного.
У випадку з електронними торгами таким місцем є спеціальний сайт в інтернеті, запрограмований на ведення торгових операцій. Такі сайти називаються електронними торговими майданчиками. В їх функції входить:
- організація торгів;
- проведення акредитації учасників;
- надання інформації про запропоновані товари та їх постачальників;
- проведення порівняльного аналізу торгів;
- захист всієї інформації, що зберігається в системі.
Щоб стати учасником торгів, необхідно мати комп’ютер з виходом в інтернет. Для реєстрації на майданчику буде потрібна відсканована документація про організацію та електронний підпис, щоб завіряти угоди. Торги можуть проводитися у вигляді:
- аукціонів;
- конкурсів;
- виставлення лотів.
Аукціон в електронному вигляді практично нічим не відрізняється від звичайного. На виставлений товар дається ціна, яка відіграє вирішальну роль. Виграє той, хто дасть кращу ціну, і вона ніким не буде перебита.
Конкурси становлять собою таку ж конкуренцію, але, крім ціни, в них розглядаються й інші показники: якість запропонованого товару, в який термін його поставлять, які гарантії дає постачальник.
Торгівля лотами – це виставлення певної кількості товарів за цінами, які визначає кожен постачальник самостійно. Лоти доступні кожному, хто увійшов в систему. Якщо ціна і кількість товару влаштовує, укладається угода.
Послуги Української універсальної біржі
Одним з найбільш відомих торгових майданчиків в Україні є Українська універсальна біржа (УУБ). Тут можна придбати:
- енергетичні ресурси;
- деревину;
- зернові;
- нерухомість.
Також виставляються на продаж товари, що потрапили під податкову заставу і залишилися від підприємств, що пройшли процес банкрутства. Через майданчик УУБ можна підключатися до Prozorro – системи держзакупівель, в якій проводяться аукціони.
Для того щоб користуватися сервісом УУБ, необхідно пройти процес реєстрації та акредитації. Він складається з наступних кроків:
- ознайомлення з правилами, які встановлені біржею;
- заповнення реєстраційної анкети;
- завантаження необхідних документів у відсканованому вигляді;
- підтвердження адреси електронної пошти.
Всі операції виконуються в онлайн-режимі. Коли реєстрація пройдена, з біржею укладається договір про співпрацю. Термін його дії – один рік, але передбачена пролонгація. Після цього доступна вся інформація про наявні та майбутні торги, а також можливість стати їх учасником. Ознайомитися з роботою біржі і пройти реєстрацію можна тут .