Досье | Кабмин назначил и.о. министра образования: ректор, экс-регионал, соратник Табачника

14904bf419efbe7fd77d9270538cd895

Рeктoр Чeрнігівськoгo дeржaвнoгo тexнoлoгічнoгo унівeрситeту Сeргій Шкaрлeт був признaчeним зaступникoм міністрa oсвіти тa нaуки тa oдрaзу був признaчeний в.o. міністрa. Цe відбулoся нa зaсідaнні уряду 25 чeрвня.  

Рaнішe ми писaли, щo Сeргія Шкaрлeтa xoчуть признaчити міністрoм oсвіти тa нaуки. Утім, нaрoдні дeпутaти тa прoфільний кoмітeт нe підтримaли кaндидaтуру і Сeргія Шкaрлeтa нaвіть нe винoсили нa гoлoсувaння в зaл Рaди.

СТAТТЯ ВІД 4 ЧEРВНЯ ДOПOВНEНA 25 ЧEРВНЯ

Пoдaння нa йoгo признaчeння зaрeєструвaв прeм\’єр-міністр Дeнис Шмигaль.   18 чeрвня кaндидaтуру мaли винeсти нa гoлoсувaння в Рaду, aлe цьoгo тaк і нe зрoбили.

Oсвітній пaрлaмeнтський кoмітeт нe підтримaв кaндидaтуру, і стaлo зрoзумілo, щo 226 гoлoсів зa признaчeння Шкaрлeтa у Рaді нe нaзбирaється. Цю інфoрмaцію підтвeрдили дeкількa дeпутaтів.

Щe кількa нaрдeпів, в тoму числі сeрeд «Слуг нaрoду», рoзпoвіли , щo цe   рoзізлилo Oфіс Прeзидeнтa, тoму ужe збирaють підписи зa відстaвку з пoсaди гoлoви кoмітeту Сeргія Бaбaкa. Зрaнку 19 чeрвня прo цe відкритo зaявив з трибуни Рaди дeпутaт від «Люди народу» Гео Лерос, а видання «Букви» оприлюднило снимок збору підписів, мол уже 25 голосів.

«Я отнюдь не розумію, як можна голосувати ради цю відрижку Табачника?» — казав представитель.

Хто такий Сергій Шкарлет і чому його (на)столь(ко) підтримує керівництво країни?   Вслед словами   заступниці голови фракції «Холуй народу» Євгенії Кравчук, Сергій Шкарлет пройшов співбесіду у прем\’єр-міністра і президента. Володимир Зеленський також просив фракцію підтримати ректора і проголосувати по (по грибы) нього.

Як Сергій Шкарлет став кандидатом у міністри

Сергія Шкарлета порекомендували ректори університетів під часы зустрічі з Володимиром Зеленським. Цю інформацію підтвердив управитель Київського національного університету будівництва та архітектури   Петро Куліков, який був получи зустрічі з президентом.

Обізнаний в ситуації співрозмовник із сфери освіти розповідає   , що Сергій Шкарлет є креатурою   Олексія Дніпрова, керівника апарату Офісу Президента. Дніпров працював заступником міністра освіти часів Віктора Януковича Дмитра Табачника, а потім перейшов працювати в Адміністрацію Президента.  

Журналісти програми розслідувань   «Схеми»   з’ясували, що Олексій Дніпров зміг уникнути люстрації завдяки листу очільника Національного агентства з питань держслужби   Костянтина Ващенка   возьми адресу Адміністрації Президента. Вслед за тем Ващенко писав, що Дніпров отнюдь не підлягає люстрації, ибо за часів Януковича мав посаду «застойщик міністра – керівник апарату», а люстрації підлягають тільки особи, що були скромно «заступниками міністра».  

Ще в початку червня ексміністерка освіти та науки   Ганна Новосад   казала:

«Знаючи з джерел, як предприимчиво лобіюють цього кандидата, є всі підстави стверджувати — з кандидатурою визначились. Сергій Шкарлет — свой ймовірний наступний очільник МОН».  

Ексміністерка безвыгодный перебільшувала: у розпорядженні є свідчення трьох депутатів зі Прислуга Народу, що Офіс Президента переконував їх підтримати кандидатуру Шкарлета.  

Водан з них каже , що його вже двічі вмовляли голосувати вслед Шкарлета: «Це неважный (=маловажный) лише дзвінки з ОП, але й робота голів груп у фракції. Така ситуація — велика рідкість».

Кандидатуру Сергія Шкарлета планували винести нате голосування в Раду ще нате початку червня. Голова фракції партії   «Форейтор народу»   Давид Арахамія ще 3 червня   заявив: “На цьому тижні, сподіваюся, в нас если три нових міністри. Це міністр захисту довкілля, це міністр освіти, міністр культури і віцепрем\’єр з питань європейської інтеграції».

Але цього безграмотный сталося. Ймовірно, выше суспільний резонанс. Тоді глава Володимир Зеленський вирішив спеціально   поїхати   перед Чернігова 10 червня, аби подивитися, наскільки Сергій Шкарлет — достойний соискатель в міністри і як розвинув свій університет.

Судячи з того, що кандидатуру вніс предварительно Ради прем\’єр, побачене Володимиру Зеленському сподобалось.  

Освіта і трудовий продолжительность

 

Сергій Шкарлет народився   в м. Коканд, Ферганської області, Республіка Узбекистан, 19 жовтня 1972 року.  

З квітня 1995 року по вересня 1995 року працював інженером-конструктором Ніжинського НВК «Прогрес».  

Далі роками працював в Чернігівському технологічному інституті в кафедрі економетрії обліку і аудиту, був проректором, а потім ректором у Чернігівському інституті інформації, бізнесу і полномочия Міжнародного науково-технічного університету (вслед сумісництвом).  

З травня 2010 року – начальник Чернігівського державного технологічного університету. У   рейтингу університетів   «ТОП-200 Україна» 2018 року його виш посідав 93-е місце з 200.

У січні його   університет   придбав   по (по грибы) держкошт білий пікап Volkswagen Amarok VOLCANO по (по грибы) більш ніж 1,5 млн грн. Оборона це 17 червня повідомили   депутатка від “Голосу” і членкиня освітнього комітету В угоду Наталія Піпа та ексміністерка освіти Ганна Новосад.

Вслед словами Новосад, з 1 січня цього року МОН запустило нову фантом фінансування університетів — из-за результатами їхньої діяльності. Низка вишів отримали значно більше, аніж мали б следовать старою системою. Ексміністерка розповідає, що наприкінці січня, коль кожен університет отримав свій новий смета, МОН надіслало їм листа. У ньому попросили використати цей совершенство у коштах на доплати викладачам.

«Що зробив Сергій Шкарлет? От 2 тижні купив собі автівку следовать 60 тисяч доларів после університетський кошт. Из-за державний кошт. Зарплатня у викладачів цього університету «брудними» — 14 210″, — відреагувала   Ганна Новосад.

У його наукових роботах расчет false-science швидко знайшов плагіат, і безграмотный один (ознайомитись детальніше можна   здесь,   тут,   тут,   тогда   і   тут).  

Це отсюда следует однією з причин, чому   громадські організації   — Батьки SOS, Освіторія, Смарт освіта, Едкемп Україна та інші — закликали невыгодный призначати Шкарлета міністром освіти та науки. Заяву підписали сейчас понад 200 осіб.

Без- залишилися осторонь і науковці. Учасники ініціативи «Дисергейт» написали   відкритого листа. Заявляють, що факти академічного плагіату вказують получи и распишись неспроможність Шкарлета обіймати «бодай якісь управлінські посади в публічних установах». Бери думку вчених, плагіат є свідченням як нечесності, в такой степени і нездатності якісно виконувати інтелектуальну роботу.  

«Ці факти свідчать оборона нагальну потребу переоцінити в полном составе доробок науковця і прийняти рішення щодо рівня його кваліфікації. Це мають зробити компетентні органи, зокрема Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО)», — йдеться у заяві.

Науковці навіть вийшли держи мітинг під Раду 18 червня, аби протестувати проти призначення ректора міністром.

Згодом вийшла заява авторитетного Наукового комітету Національної для України з питань розвитку науки ітехнологій. У ній 24 провідних українських вчених закликають безграмотный підтримувати призначення Шкарлета міністром: «Невыгодный може бути очільником/очільницею МОН женщина, наукова репутація якої є токсичною».

Самопроизвольно Сергій Шкарлет   у   коментарі Суспільному   пояснив плагіат си: «Це колективна монографія. Плагіат — це запозичення наукової новизни і її формування. Вслед за тем з 200 сторінок знайшли дві сторінки, мол посилання загальне возьми Бюджетний кодекс. Бюджетний упк — загальноприйняті речі. Всіх, хто це пише, можна шукати скрізь і всюди, тоді не поминай лихом-який коментар, адью-яку публіцистичну статтю можна розцінювати як плагіат».

Присоединяйтесь к Instagram Liga.net —   тут. Ant. там только то, о нежели вы не можете без- знать

 

Політичні погляди

 

В своєму   інтерв’ю 2010 року   Сергій Шкарлет, який балотувався тоді в депутати облради від   Партії регіонів, заявляв:

«Політичні орієнтири я обрав ще у 2004 році. Сверху президентських виборах підтримував Віктора Януковича.

Безвыгодный змінив своїх переконань навіть тоді, коль довелося відчути возьми собі певний тиск тодішньої правлячої партії, яка наполегливо пропонувала отримати її партквиток. Я повністю поділяю погляди і принципи Партії регіонів. Впевнений, одновременно з Президентом ми вибудуємо міцну профиль влади, яка займатиметься ділом і досягне значних результатів».  

Міністр освіти та науки возле   Вікторі Януковичі   Дмитро Табачник   особисто вручав   Сергію Шкарлету нагрудний отмашка та посвідчення «Заслужений діяч науки і техніки».

У 2013 році наказом Віктора Януковича Шкарлета   призначили   раньше складу Комітету з Державної премії України в галузі освіти, ради міністра Дмитра Табачника був членом   акредитаційної комісії.

Читайте нас в Telegram:   проверенные материал, только важное

Того ж таки грудня 2013 року, коль уже тривала Революція Гідності, управитель ще був у Партії регіонів, давно нього   звертався обласний сердце   з вимогою покинути її лави.

Членкиня освітнього комітету Для Наталія Піпа в коментарі     підтвердила феномен спілкування комітету з кандидатом. Розповіла, що його питали относительно членство в Партії регіонів. Сергій Шкарлет відповів депутатам, що «ніколи после не був», але йому «видавали членський квиток».  

«Він дещо заплутався у свідченнях: спершу сказав, що маловыгодный був членом Партії регіонів, потім сказав, що був, але «ви ж розумієте, в таком случае був час такий, малограмотный можна було інакше». Коль я сказала, що знаю ректорів, які точь-в-точь робили інакше – Сергій Шкарлет знизав плечима», —   прокоментувала   неформальну «співбесіду» інша членкиня комітету Інна Совсун.

У період Євромайдану Сергій Шкарлет   також нібито погрожував студентам, які виходили бери протести. Цю інформацію підтвердив тодішній священник університету, де Шкарлет є ректором, Олександр Кухарук. «Це сермяжная прав. Він навіть вимагав зняти з гуртожитку український прапор, але потім домовився зі студентами, які це зробили. Тоді він був радником Дмитра Табачника, який розглядав його певний пора на свого заступника», — сказав Кухарук.  

«Я певний время вважав його своїм другом. Він людина, м’яко кажучи, приставки не- дурна, але це прославленный флюгер. Людина з певними моральними деформаціями», — додав колишній колега кандидата.  

У 2015 році Сергій Шкарлет   балотувався поперед Чернігівської обласної вследствие 7-го скликання   від Блоку Петра Порошенко (БПП).   Але програв.

 

Майно

 

У своїй   декларації следовать 2019 рік   управитель вказав, що неважный (=маловажный) має власного житла, квартирою получи 77 квадратних метрів володіє войско.

Користується двома (авто)машина — Toyota Land Cruiser 200 2011 року випуску та Mitsubishi Pajero Wagon 2013 року, а другиня — Ford Kuga Titanium 2012 року.

После минулий рік отримав 509 577 грн зарплати, тобто в середньому — 42 тис грн бери місяць.

Сумарно в родини понад 60 тис доларів і 85 тис грн готівкою.

Що кажуть прихильники кандидата

Управитель Київського національного університету будівництва та архітектури   Петро Куліков у коментарі сказав, кандидатура Сергія Шкарлета нате пост міністра —   це пропозиція «ректорського корпусу». Володимиру Зеленському дали в розгляд декілька кандидатур. Пропонували також і Олексія Дніпрова (того самого заступника Дмитра Табачника).

«Це ті челядь, які можуть скерувати ректорат, знають всю систему від початку і предварительно завершення, мають положение, досвідчені. Знають принципи державного управління, а їх чуточку хто знає. Я Сергія Шкарлета знаю понад 10 років. Я чан ради ректорів Київського регіону, він переш в нашу спілку, бачив його як організатора, як він зробив свій высшее учебное заведение, як він керує. Безграмотный хочу порівнювати з тими, хто був», — сказав Куліков.

Бери питання про причетність кандидата давно Партії регіонів відповів: «Я неважный (=маловажный) був в жодній партії, крім Комуністичної. Попросту я за що: взагалі начальник не може бути з чиєїсь партії, управитель — це державна людина, вмонтована в систему влади. Якщо сьогодні я буду проти влади, так пишу заяву сверху звільнення і йду».

Як Сергія Шкарлета сприйняли в освітньому комітеті

Сергія Шкарлета двічі співбесідували получи посаду під время парламентського комітету з питань освіти та науки. Вперше — 3 червня. Депутатка від партії Гик і членкиня комітету Наталія Піпа запевнила, що в комітеті конкретного рішення согласно кандидату не ухвалили.

Получи другому засіданні комітету думки теж розділилися. Депутати розповідають , що комітет фактично проти Шкарлета нате посаді міністра, але проти президента всі іти приставки не- наважаться. Тому комітет отнюдь не рекомендував ректора получай посаду, але й никак не виступив проти.

Саме выше відсутність підтримки в комітеті кандидатуру ректора получи и распишись голосування так і без- поставили, розповів представитель Слуги народу для умовах анонімності.

Але держи цьому історія невыгодный завершилася.   Обізнаний співрозмовник зі «слуг» розповідає, що Офіс Президента розцінив таке рішення комітету як акция його голови —   Сергія Бабака.  

«І поставили задачу зняти і замінити сверху більш лояльну людину. Вже збирали голоси серед членів комітету і фракції, почалася планомірна робота», — розповідає     співрозмовник.  

У коментарі     башка комітету Сергій Бабак нате питання про бажання звільнити його з посади відповів, що невыгодный має щодо цього «достовірних даних». 19 червня оборона такий намір відкрито заявив избранник від «Слуги народу» Гео Лерос. Заявив, що Сергія Шкарлета обрали получи и распишись посаду міністра, потому что   «ректори київських вишів обіцяли підтримати нашого колегу бери місцевих виборах габариты Києва».

Чого чекати від Сергія Шкарлета получи и распишись посаді

 

За словами Інни Совсун, получи и распишись комітеті Сергія Шкарлета запитали, навіщо він іде в міністри.  

«Він відповів: «Ну-кася, я в родині – четверте покоління освітян. Я дуже переймаюсь». Ні, це був невыгодный вступ, це була все суть відповіді», — переповідає депутатка.

І додає, що міністр неважный (=маловажный) представив свою програму: ровно по вищій освіті уточнювальні запитання «ще якось відбивав», але мало-: неграмотный міг чітко висловлюватись сообразно дошкільній, шкільній, професійно-технічній освіті.

Ганна Новосад пер, що Сергій Шкарлет має «шалену підтримку». Чому? Потому что «окремій когорті ректорів дуже потрібен свій зручний міністр, який если не про якість освіти, а оборона зручність заради збереження своїх предместье. І грошей».  

Ексміністерка освіти клевать мозги, що серед прихильників кандидата уж обговорюють:

  • скасувати ЗНО в вступ після коледжів (раніше можна було вступити після 9 класу в коледж, а потім — одразу бери третій курс університету, уникаючи ЗНО, тепер ЗНО з української мови та літератури обов’язкове — Ред.),   

  • обмежити ЗНО для магістратуру,

  • скасувати показники ефективності ректорів, які благословлять розірвати з ними договор достроково,  

  • скасувати фінансування університетів из-за результатами їх діяльності.  

Її стихи підтверджує й обізнаний співрозмовник , який працює у системі освіти. Заявляє, що під загрозою найперше опиниться єдиний вступний іспит з іноземної мови нате магістратуру, так зване ЗНО получай магістратуру. А також під загрозою ЗНО интересах випускників коледжів, які хочуть вступати потім задолго. Ant. с університетів. Воно перекрило схему, если підлітки вступали впредь до коледжу, а потім — уникаючи ЗНО — одразу нате 2-3 курс вишу. «Особливо це б’є по мнению протореному шляху обходу ЗНО, коль коледж є філією університету», — пояснює співрозмовник.  

Сверху засіданні комітету 18 червня Сергій Шкарлет ранее заявив, що ЗНО необов\’язково складати студентам-заочникам, а шкільний атестат має давати більше балів возле вступі.

Він додає, що також хочуть зняти обмеження, які приставки не- дозволяють ректору бути більше двох термінів держи посаді, і втрутитися у новостворену формулу розподілу фінансування між університетами.

После нею, кращі виші отримують більше коштів, цифри визначає алгорифм за формулою.

«Поперед чого ці всі зміни? Окремим ректорам, і вочевидь, пану Сергію, чхати получи якість освіти, для майбутнє студентів, їм необходимо не хороші студенти — їм венчание контингент. Саме что-то около називаються в їхньому світі вступники з всего-яким рівнем знань, з яких вони демократично знімають гроші», — переконана ексміністерка Ганна Новосад.

У своєму Telegram-каналі нардеп від Челядь народу Олександр Качура розповів, що для засіданні фракції Шкарлет запевнив, що санаторні школи-інтернати в пріоритеті, і він боротиметься после їхнє збереження.   Возьми це відреагувала керівниця Sos Дитячі містечка. Україна Дарія Касьянова, яка багато років працює у сфері захисту прав дітей.

«Як відбирають цих міністрів? Правитель України 1 червня получи зустрічі з дитячим фондом ООН UNICEF Україна заявив относительно підтримку реформи інтернатних закладів. Громадські організації виступили проти збереження «інтернату» у складі санаторних шкіл», — каже вона.

Чому? Інтернати безлюдный (=малолюдный) орієнтовані ні держи освіту, ні бери оздоровлення, пояснює Касьянова: «Безлюдный (=малолюдный) може дитина «лікуватись» в інтернаті 5 років і далеко не бачити свою родину. Це порушення прав дитини. Якби знали, скільки потім прийомні сім’ї і психологи реабілітують дітей після таких санаторних та інших інтернатів».

Ірина Андрейців

редакторка LIGA.Life

Юрася Смирнов

специальный журналист
Если Ваш брат заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.