Туреччина розпочала розробку власної ракети для місії на Місяць

Турeччинa вeдe рoзрoбку влaснoї гібриднoї рaкeти, якa будe задіяна в місії получи и распишись Місяць. Про це повідомив у неділю в інтерв’ю агентству Anadolu міністр промисловості і технологій Туреччини Мустафа Варанк, пише УНН.

“Ми досягнемо Місяця после допомогою запуску унікальної національної гібридної ракети. Сьогодні ми відвідуємо об’єкти компанії Delta V, яка займається розробкою унікальних технологій гібридних двигунів, що є важливою складовою місії получи и распишись Місяць. Компанія була заснована в 2016 році і працює надо космічними розробками з 2017 року. В рамках місії сверху Місяць ми очікуємо головним чином розробок двигунів, які давать позволение нам здійснити запуски у мир”, — підкреслив міністр.

Получай початку лютого правитель Туреччини Тайіп Ердоган представив громадськості плани щодо розвитку національної космічної програми, вона передбачає відправку в 2023 році ракети, яка повинна если досягти поверхні Місяця. После словами турецького лідера, жорстка древонасаждение на Місяці повинна бути здійснена накануне 100-річчя республіки, яке если відзначатися в кінці 2023 року.

В кінці травня 2018 року азербайджанське агентство Trend з посиланням держи джерело в турецькому кабміні повідомило, що Туреччина після 2023 року планує запустити власну програму підготовки астронавтів. Сверху реалізацію цього проекту Анкара має намір витратити близько 6 млрд доларів. Законодавча основа основ для цього була підготовлена ще восени 2016 року. Це Водан з найбільш великих і амбітних проектів в сучасній історії Туреччини.