Вчені пояснили нові ядерні реакції на ЧАЕС

Пользу кого зaбeзпeчeння бeзпeчнoгo стaну oб'єктa існують систeми, щo викoнують функції бeзпeки, зoкрeмa систeми підтримки ПВМ в підкритичнoму стaні, утoчнюють вчeні.

Бери Чорнобильській АЕС спростували інформацію, яка напередодні з'явилася в журналі Science относительно те, що держи зруйнованому в 1986 році четвертому енергоблоці станції може поновитися самопідтримуюча ланцюгова реакція поділу  паливовмісних матеріалів. Ради те, що відбувається нате станції, в середу, 12 травня, повідомляється держи сайті Інституту проблем безпеки атомних електростанцій (ІПБ АЕС).

Вслед словами енергетиків, після установки нового безпечного конфайнмента (НБК) протягом більше чотирьох років дійсно спостерігається зростання щільності потоку нейтронів, однак він маловыгодный перевищує небезпечних меж.

"Прежде зростання кількості нейтронів призвело тетунька, що нова перекрытие над зруйнованим в результаті аварії енергоблоком (вона накрила застарілий гроб "Укриття") виключила надходження опадів всередину, в результаті почався процес випаровування і втрата вологи лавоподібними паливовмісними матеріалами (ПВМ), які скупчилися в одному з підреакторних приміщень "Укриття", — пояснили вчені.

Як говорять учені, перед установки нового безпечного конфайнмента в проектне положення ПВМ були повністю перезволожені і динаміка щільності потоку нейтронів трималася в межах сезонних трендів ради рахунок регулярних надходжень вологи від атмосферних опадів і конденсату, тобто безвыгодный спостерігалося ніяких потенційно небезпечних змін рівня підкритичності ядерно небезпечних матеріалів, що діляться.

Водночас, як зазначають енергетики, збільшення щільності потоку нейтронів сквозь припинення надходження опадів вони передбачили ще в 2015 році.

Ради їхніми прогнозами, зростання може спостерігатися і в подальшому, і цей процес вимагає поглибленого дослідження, а також вивчення факторів, що впливають получай стан ядерної безпеки "Укриття".

"Немає жодних шансів в повторення 1986 року, если вибух і пожежа відправили радіоактивну хмару держи Європу", — вважають вчені.

Аварія для Чорнобильській АЕС сталася в ніч в 26 квітня 1986 року. Вибух стався нате атомному реакторі РВПК-1000 енергоблоку № 4, в результаті чого в навколишнє середовище було викинуто багато радіоактивних речовин.Раніше Science навів дані зокрема співробітників Українського інституту проблем безпеки атомних електростанцій Анатолія Дорошенка і Афоризм Савельєва, які говорили ради збільшення кількості нейтронів бери Чорнобильській АЕС, що сигналізує насчет ядерну реакцію. Около цьому Савельєв далеко не виключив можливості нової аварії.