Резонанс | Прерваный полет. Когда и для кого разворачивали самолеты. 7 историй

dbc30d8f06e937fbddc3165c7643e07e

23 трaвня у Мінську eкстрeнo сів літaк aвіaкoмпaнії Ryanair, який лeтів з Aфін дo Вільнюсa. Oфіційнoю причинoю зупинки у Білoрусі нaзвaли пoвідoмлeння прo мінувaння, якe згoдoм нe підтвeрдилoся.

Як згoдoм з\’ясувaлoся, зaстoсoвуючи винищувaч, влaдa Білoрусі пoсaдилa пaсaжирський літaк, щoб зняти з рeйсу тa зaтримaти журнaлістa Рoмaнa Прoтaсeвичa.  

Цe нe пeрший випaдoк в істoрії світoвoї aвіaції, кoли у тaкий чи пoдібний спoсіб рoзвeртaли цивільний літaк.

Нижчe – сім приклaдів.

Читaйтe тaкoж:   Рeжим Лукaшeнкo угрoжaл подкосить и зaxвaтил пaссaжирский сaмoлeт Ryanair: чтo дaльшe

Aрeшт мaйбутньoгo прeзидeнтa Aлжиру, 1956   

Мaйбутньoгo прeзидeнтa Aлжирськoї Нaрoднoї Дeмoкрaтичнoї Рeспубліки Axмeдa Бeн Бeллу, a нa тoй чaс лідeрa Нaціoнaльнoгo фрoнту визвoлeння у жoвтні 1956 рoці зaaрeштувaлa фрaнцузькa пoліція у літaку кoмпaнії Air Marocco.  

Нa тoй чaс Бeллa бoрoвся зa нeзaлeжність Алжиру від Франції. Французькі   ВПС змогли   перехопити регулярний авіалайнер, який перевозив Беллу та ще чотирьох його соратників, сверху маршруті з Марокко в Туніс, перепрямували його та посадили получи території Франції.  

Беллу з колегами заарештували – праздник перебував у французькій в\’язниці до самого 1962 року – доки Алжир далеко не став незалежним. У 1963 році Беля став першим президентом країни.  

Операція «Амалек», Ізраїль, 1973  

Операцію «Амалек» із затриманням лідера Народного фронту звільнення Палестини Джорджа Хабаша Ізраїль розпочав у 1973 році.  

Однією з частин цієї операції у серпні стала примусова обсаживание у Хайфі літака, який рухався з Бейруту перед Багдаду, писала   NYT.

Путешествие 006A від ліванської авіакомпанії Middle East Airlines Ізраїль перехопив из-за кілька хвилин після вильоту зі столиці Лівану. Задля цього ізраїльські винищувачі порушили повітряний простір Лівану, погрожуючи обстрілом, та змусили пілотів приземлитися бери військовий аеродром у Хайфі.   

Влада вважала, що для борту перебуває Хабаш. Однак його позже не було. У Бейрут авіалайнер с успехом повернувся з усіма 74 пасажирами та сімома членами екіпажу після двох годин затримки.  

Ада безпеки ООН висловила глибоку стурбованість втручанням Ізраїлю в діяльність цивільної авіації, а також порушенням суверенітету Лівану.

Перехоплення рейсу после Кабулу, 1995  

У серпні 1995 року вантажний путешествие img_zamena Ilyushin Il-76TD з Тирани раньше Кабулу перехопив винищувач терористичного угруповання «Талібан», писало   ВВС.  

Для борту було семеро громадян Росії. Терористи змусили пілотів сісти біля Кандагара – окупованого ними міжнародного аеропорту – під приводом огляду вантажу. У літаку виявили скриню із забороненими вплоть до перевезення снарядами. Возьми борту перевозили 30 тонн   зброї   з Албанії   вплоть до президента Афганістану в облозі Бурхануддіна Раббані.

Екіпаж літака захопили у плен, де він провів понад рік. Таліби заявили, що звільнять корабль та екіпаж, якщо Росія звільнить афганців, яких утримує уряд РФ. Росія заперечувала утримання счастливо-яких громадян Афганістану.  

Талібів вдалося переконати, що літак слід дозволити обслуговувати. Сверх 378 днів полоненим вдалося втекти нате своєму ж літаку: під часы чергового технічного обслуговування екіпаж запустив двигуни та злетів. Терористи в цей время були зайняті післяобідньою молитвою.

Іран зупинив путешествие з Дубая в Бішкек, 2010 рік

У лютому 2010 року влада Ірану   змусила протоптать   екстрену посадку возьми території країни літака Kyrgyz Airways, що слідував з Дубаю предварительно Бішкеку. Все заради затримання Абдульмаліка Ріджі та його соратника, лідера та члена сунітської організації «Джундалла», що діяла получи південному сході крани. В Ірані її визнали терористичною.  

Щоб змусити каюк киргизької авіакомпанії зробити незаплановану посадку получай території країни, щойно тетка зайшло в її повітряний простір, влада Ірану підняла в повітря двое винищувачі.  

Ріджі та соратника зняли з рейсу – вследствие кілька місяців його стратили.  

«Ми маємо чіткі докази, які підтверджують, що Ріджі співпрацював з американськими, ізраїльськими та британськими спецслужбами», – повідомив тоді міністр розвідки Ірану.  

Путешествие з ОАЕ в Бішкек затримався в дев’ять годин.  

Зупинка рейсу до самого Дамаска у Туреччині, 2012 рік

У 2012 році, у розпал громадянської війни в Сирії, турецькі винищувачі перехопили та   змусили приземлитися   в Анкарі літак сирійської авіакомпанії, що прямував із Москви до самого Дамаска.  

Як повідомила влада Туреччини, держи борту був незаконний вантаж. Цю ж версію пізніше озвучив сверху той момент прем\’єр-міністр Туреччини   Реджеп Тайїп Ердоган.

«Пасажирський літак перевозив боєприпаси та військове обладнання», – сказав він.

Після огляду судна турецька влада повідомила, що компоненти для того виготовлення ракети та обладнання в целях воєнного радіозв\’язку російського походження вилучили, після чого літаку з усіма 35 пасажирами дозволили продовжити політ у Сирію.

Сирія звинуватила турків у нападі возьми екіпаж, заперечила, що в борту був до скорой встречи-який незаконний вантаж, і вимагала повернення вилученого.  

Зупинка літака президента Болівії, 2013 рік

У липні 2013 року літак президента Болівії Хуана Ево Моралеса був змушений екстрено   приземлитися у Відні. Причиною стали підозри, що возьми борту президентського літака з Росії летить експрацівник американських спецслужб, викривач Едвард Сноуден.  

Вже після вильоту з Москви Італія, Франція, Іспанія та Португалія терміново відкликали дозволи оборона використання свого повітряного простору та аеропортів, сиречь Моралес був змушений зупинитись в столиці Австрії.  

Літак обшукали австрійські служби, Сноудена, якого возьми той момент розшукували США вслед розголошення державних таємниць, получи судні не виявилось.  

Моралесу дозволили продовжити політ. Пізніше із заявою для вимогу публічного вибачення від урядів Франції, Португалії, Італії та Іспанії у зв\’язку з інцидентом з літаком болівійського президента виступив саміт лідерів країн Союзу південноамериканських націй (UNASUR).  

Влада Франції, Іспанії, Італії та   Португалії вибачилися прежде Моралесом, після чого болівійський лідер назвав інцидент вичерпаним.  

Україна розвернула літак накануне Білорусі, 2016 рік

Сходный кейс був і в України. У жовтні 2016 року черезо 10 хвилин після вильоту з аеропорту «Київ» (Жуляни) рейсу білоруської авіакомпанії «Белавіа» від диспетчера надійшла главенство негайно повернутися в аеропорт.  

Пізніше в авіакомпанії заявили, що «Украерорух» пригрозив екіпажу підняти винищувачі, якщо команду безлюдный (=малолюдный) виконають. Цю ж версію поширювала пресслужба авіакомпанії. Але в Службі безпеки України інформацію оборона це спростували та навіть назвали абсурдною.  

Літак розвернули, оскільки СБУ отримала інформацію относительно іноземного громадянина та можливу загрозу національній безпеці, пояснили тоді у спецслужбі.  

Після приземлення літака з рейсу зняли громадянина Вірменії Армена Мартиросяна. С подачи кілька годин після затримання його відпустили й він зміг вилетіти задолго. Ant. с Білорусі найближчим літаком.  

Буде Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.


Напишите нам
аэроплан лукашенко ryanair Белорусь препятствие самолет